Майбутнє розроблення вебсайтів: нові технології та тенденції, за якими варто стежити у 2023 році

Світ стає більш цифровим, тому розроблення вебсайтів стало невід’ємною частиною бізнес-стратегії кожної компанії. За останні кілька років ми стали свідками унікальних технологічних досягнень, що змінили розроблення вебсайтів і зробили його швидшим, зручнішим і ефективнішим. У цій статті ми обговоримо нові технології та тенденції, які сьогодні формують майбутнє розроблення вебсайтів.

Зміст

1. Штучний інтелект (ШІ) та машинне навчання (МН)

Штучний інтелект і машинне навчання здійснили революцію в створенні вебсайтів. З їхньою допомогою розробники можуть створювати вебсайти, персоналізовані відповідно до уподобань, історії пошуку та поведінки користувача. Також ця технологія допоможе в прогнозуванні наступного кроку користувача. Це дасть змогу компаніям забезпечити собі безперешкодний користувацький досвід. Наприклад, чат-боти та віртуальні помічники зможуть використовувати ШІ для цілодобового обслуговування і підтримки клієнтів.

 1. Опитування, проведене Smashing Magazine, показало, що 33,8 % веброзробників сьогодні використовують ШІ в розробленні вебсайтів.
 2. Чат-боти та віртуальні помічники на базі ШІ стають усе більш популярними на вебсайтах. Згідно з опитуванням Acquire, 80 % компаній планують впровадити чат-бота до 2023 року.
 3. ШІ використовують під час розроблення вебсайтів для покращення функцій пошуку, а компанії користуються алгоритмами обробки природної мови та машинного навчання для надання більш точних результатів пошуку. Дослідження Forrester Research показало, що 80 % клієнтів залишають сайти, які надають нерелевантні результати пошуку.
 4. ШІ також використовують під час розроблення вебсайтів для покращення дизайну та створення персоналізованих маркетингових повідомлень. Згідно з опитуванням Adobe, 47 % компаній уже використовують ШІ для покращення своїх маркетингових кампаній.

2. Прогресивні вебзастосунки (PWAs)

Прогресивні вебпрограми (Progressive Web Apps) — це вебпрограми, які працюють в автономному режимі й можуть встановлюватися на пристрої користувача, аналогічно рідним мобільним додаткам. PWA швидкі, мають гарну реакцію і працюють на будь-якому пристрої або платформі. Крім того, вони надають такі функції, як push-сповіщення, значки на головному екрані та автономний доступ. Зі зростанням використання мобільних пристроїв PWA швидко стають популярним рішенням для компаній, які прагнуть забезпечити безперебійну роботу користувачів.

 1. За даними Google, PWA можуть збільшити кількість конверсій на 52 % та підвищити залучення користувачів на 137 %.
 2. Популярність прогресивних вебдодатків зростає: у 2020 році компанії використали їх на 68 % більше.
 3. PWA може значно скоротити час завантаження та підвищити продуктивність вебсайту, водночас середній час завантаження становитиме менше 2 секунд.
 4. Користувачі частіше взаємодіють із PWA, ніж із традиційними мобільними додатками, причому середній час сеансу на 70 % більше.
 5. PWA доступніші, ніж нативні програми, їх не потрібно завантажувати або оновлювати. Це чудовий вибір для користувачів з обмеженим об’ємом пам’яті або повільним підключенням до інтернету.
 6. PWA можуть знизити витрати на розроблення, оскільки їх можна розробити один раз і розгорнути на кількох платформах, включаючи стаціонарні комп’ютери та мобільні пристрої.

3. Голосовий інтерфейс користувача (VUI)

Зі зростанням популярності голосових помічників, таких як Alexa і Siri, голосовий інтерфейс (VUI) став важливою тенденцією в розробленні вебсайтів. VUI допомагає користувачам взаємодіяти з вебсайтами за допомогою голосових команд замість традиційних інтерфейсів, таких як кнопки та меню. Ця технологія може зробити вебсайти більш доступними для людей з обмеженими можливостями, а також покращити загальний досвід користувача.

Оптимізація голосового пошуку — це процес оптимізації контенту на вебсайті або іншій цифровій платформі, щоби його було легше знайти помічникам голосового пошуку, таким як Siri, Google Assistant та Amazon Alexa. Ось деякя статистична інформація щодо цього:

 1. Очікується, що у 2023 році кількість цифрових помічників із голосовим управлінням, що використовуються у всьому світі, досягне 8 мільярдів (Juniper Research).
 2. Голосовий пошук складає 27 % всіх глобальних мобільних пошукових запитів (Google).
 3. 58 % споживачів використовували голосовий пошук, щоби знайти інформацію про місцевий бізнес минулого року (BrightLocal).
 4. 20 % усіх пошукових запитів у мобільному додатку Google та на пристроях Android — це голосовий пошук (Google).
 5. Голосовий пошук, зазвичай, довший за текстовий: у середньому 29 слів у порівнянні з 10 словами (Google).
 6. Голосовий пошук стає все популярнішим для електронної комерції: 55 % споживачів використовують голосовий пошук для пошуку товарів перед покупкою (Narvar).

4. Односторінкові програми (SPAs)

Односторінкові програми (Single Page Applications) — це вебсайти, які завантажують одну HTML-сторінку та динамічно оновлюють вміст у міру того, як користувач взаємодіє зі сторінкою. SPA забезпечують плавний і швидкий інтерфейс користувача і стають популярними для вебдодатків. Ця тенденція, ймовірно, збережеться, оскільки все більше компаній переходять на вебзастосунки замість традиційних настільних.

 1. Згідно з опитуванням, проведеним Stack Overflow, 47,1 % розробників використовують SPA як основну технологію для створення вебдодатків.
 2. Google повідомив, що SPA можуть підвищити коефіцієнт конверсії мобільних пристроїв на 75 %.
 3. SPA набирають популярності в індустрії електронної комерції, і такі компанії, як Amazon і Walmart, впроваджують цю технологію для поліпшення досвіду користувача і збільшення продажів.
 4. Використання SPA може призвести до скорочення запитів до сервера та передачі інформації, що сприяє значній економії коштів для бізнесу.
 5. SPA стали кращим вибором для створення корпоративних додатків, оскільки забезпечують кращу масштабованість та зручність супроводу порівняно з традиційними багатосторінковими програмами.

5. Прискорені мобільні сторінки (AMP)

Прискорені мобільні сторінки (Accelerated Mobile Pages) — це платформа з відкритим вихідним кодом, розроблена Google. Її мета — прискорити завантаження мобільних вебсторінок. AMP-сторінки призначені для швидкого завантаження навіть у разі повільного з’єднання. Сьогодні вони стають усе популярнішими для мобільного перегляду вебсторінок. Ця тенденція, ймовірно, збережеться, оскільки багато людей використовують мобільні пристрої для перегляду вебсторінок.

 1. За свідченням Google, сторінки AMP завантажуються вчетверо швидше і використовують у десять разів менше інформації, ніж сторінки без AMP.
 2. AMP набирає популярності: станом на 2021 рік понад 25 мільйонів доменів використовують цю технологію.
 3. Компанії, що впровадили AMP, повідомляють про значне підвищення рівня залучення користувачів та показників конверсії. Наприклад, AliExpress збільшив коефіцієнт конверсії на 104 %, а Wired — на 25 % після впровадження AMP.
 4. AMP-сторінки підтримуються пошуковим алгоритмом Google, що може призвести до вищого рейтингу в пошукових системах та підвищення видимості для бізнесу.
 5. AMP стає популярним вибором для видавців. Великі видавці, такі як Washington Post, New York Times і CNN, впроваджують цю технологію для поліпшення взаємодії з мобільними користувачами.
 6. AMP можна використовувати для різних типів контенту, включаючи статті новин, сторінки продуктів електронної комерції та відеоконтент.

6. Технологія блокчейн

Технологія блокчейн більш відома використанням у криптовалюті. Однак вона є революційною і у розробленні вебсайтів. Блокчейн можна використовувати для створення безпечних та прозорих вебсайтів із вбудованим захистом від злому й шахрайства. Ця технологія все ще не так поширена, але може змінити те, як ми створюємо вебсайти і взаємодіємо з ними.

 1. Згідно з прогнозами, до 2025 року обсяг світового ринку блокчейнів досягне 39,7 млрд доларів США, а середньорічний темп зростання становитиме 67,3 % у період із 2020 до 2025 року.
 2. Технологія блокчейн популярна у фінансовій індустрії, 39 % фінансових установ уже впровадили технологію блокчейну (дослідження Deloitte, 2020)
 3. Блокчейн також використовують в управлінні ланцюжками поставок для підвищення прозорості та відстеження. 53 % компаній вивчають блокчейн-рішення для управління ланцюжками постачання (опитування Deloitte).
 4. Блокчейн використовують у сфері охорони здоров’я для покращення обміну інформацією та конфіденційності пацієнтів. У звіті IBM повідомляється, що до 2020 року 16 % керівників охорони здоров’я матимуть комерційне блокчейн-рішення.
 5. Блокчейн також використовують в енергетичній галузі для підвищення ефективності та зниження витрат. Дослідження Navigant Research показало, що до 2030 році блокчейн допоможе заощадити енергетичної галузі до 3 млрд доларів на рік.
 6. Використання технології блокчейн також розширюється в ігровій індустрії, і компанії вивчають її потенціал для створення безпечних та прозорих ігрових екосистем.

Насамкінець хочеться сказати: майбутнє розроблення вебсайтів — яскраве, з новими захоплюючими технологіями та тенденціями. У компаній, які випереджають ці тенденції, будуть хороші можливості для використання переваг, які вони відкривають. Чи то швидкість і зручність PWA, чи то доступність VUI, чи то безпека технології блокчейну — у майбутнього розроблення вебсайтів є великий потенціал.