«Війна впритул» у матеріалі Travel РБК-Україна: інтерв’ю медіа про наш волонтерський проект

Команда волонтерського спецпроекту «Війна впритул», запущеного Jam Development та Kyivmaps, продовжує документувати масштаби руйнувань, вчинених російськими загарбниками після повномасштабного вторгнення. Наразі відзнято понад 10 будинків в Києві та області, зокрема у звільнених від окупантів містах та селах: Бучі, Ірпені, Гостомелі, Горенці, Стоянці та Бородянці.

Про фіксацію завданих росією руйнувань та демонстрацію їх міжнародній медіа-спільноті поговорили з Travel РБК-Україна – читайте повне інтерв’ю.

Документування масштабів руйнувань

Координатор Kyivmaps Дмитро Матяш розповів Travel РБК-Україна, як «Війна впритул» спростовує російський фейк про «обстріли тільки військових об’єктів» ─ завдяки панорамним знімкам та відео з дронів видно величезний масштаб катастрофи, завданої мирним містам. Оскільки команда Discover раніше займалась оцифруванням туризму, культури та спорту, отриманий досвід та технології ми використали для створення цього волонтерського проекту, щоб фіксувати й документувати руйнування.

Поінформували медіа, що надаємо матеріали міжнародним інформаційним агентствам – їх уже використали німецьке видання Blick, румунські Libertatea та Stiripesurse.directorylib, а Infotainment Show  взяли відео та 3D-кадри, які були зроблені для проекту. Це все допомагає боротися на інформаційному фронті і показувати правду про повномасштабне вторгнення росії громадянам інших країн.

Панорамні знімки в Google-картах

Завдяки співпраці з МВС України проект «Війна впритул» буде доступним також в Google-картах в режимі перегляду вулиць – всі охочі зможуть побачити, як змінилися міста та села України внаслідок повномасштабного вторгнення росії. Панорамні знімки будуть робитися в найбільш зруйнованих населених пунктах, а люди зможуть дізнатися, в якому стані знаходиться місцевість та їхня нерухомість.