Jam Development долучився до відродження культурної спадщини України

25-го жовтня Jam Development презентували унікальну веб-платформу «Українська рукописна книга». Ми розробили її для підтримки проєкту видавництва «Горобець» «Повертаємо в Україну культурну спадщину». На цьому онлайн-майданчику можна буде вивчити й завантажити факсимільні копії українських книг, написаних ще за часів Київської Русі.

На прес-конференції Укрінформ наша директорка Юлія Матяш представила разом із сайтом і кілька найважливіших в історичному контексті копій – «Реймське Євангеліє XI ст.» та «Віденський Октоїх XII ст.».

Які завдання ми ставили, беручись за цифровизацію української культурної спадщини? По-перше, презентувати сам проєкт, по-друге, представити факсимільні видання, по-третє, розробити необхідний функціонал для реєстру рукописних книг, а також інтегрувати веб-сайт із платіжними сервісами. Останнє дозволяє оперативно збирати кошти на повернення древніх рукописів.

Спеціально для «Українська рукописна книга» ми розробили айдентику веб-проєкту, провели фото- та відеозйомку, зняли серію промо роликів про факсимільні видання, розробили тримовний веб-сайт, який підтримує авторизацію користувачів, публікацію наукових коментарів і можливість наповнення вченими реєстру, а також створили й підключили сторінки соціальних мереж.

«Українська рукописна книга» – наша велика гордість. Адже таким чином Jam вносить неоціненний вклад у відродження глибинної національної культури та ідентичності українства.

Головна місія проєкту – «повернення» в Україну рукописного національного надбання. Мова про древні рукописи, створені в Києві у середньовічні часи України-Русі. Це справжні шедеври середньовічної літератури, які країни ретельно оберігають і виставляють тільки у вітринах світових скарбниць. Повернути їх оригінали в Україну не вдасться. Тому творці проєкту старанно працюють над створенням факсимільних копій цих книг. А ми щасливі та горді до них приєднатися.