Чат-бот для вашого бізнесу це вигідно та ефективно

Що таке чат-бот? Віртуальний співрозмовник, що веде діалоги з клієнтами за прописаним заздалегідь сценарієм. Популярна на сьогодні технологія, яку успішно використовують як середні і малі бізнеси, так і великі міжнародні компанії, може бути застосована практично у будь-якій сфері діяльності.

Jam Development розповідає, чим корисні й ефективні чат-боти для вашого бізнесу та як їх створювати.

Чат-боти: користь для бізнесу

У яких сферах не обійтися без чат-ботів? Там, де користувач не хоче спілкуватися з живою людиною або це зовсім не обов’язково.

Бізнес-ніші, в яких боти підвищують конверсії та суттєво економлять на персоналі, це:

 • туризм (тут набагато вигідніше створити бота, ніж змушувати співробітників заучувати величезну кількість інформації);
 • мобільний зв’язок (з ботами, які замінюють операторів мобільного зв’язку, кожен з нас знайомий більш ніж добре);
 • ресторанний бізнес (чат-бот на ура впорається із замовленням та оплатою страв, оформленням доставки і бронюванням столиків);
 • банківська сфера (саме в ній за 2018 рік за допомогою чат-ботів було зекономлено понад 41 мільярд доларів у світі).

І досі беруть сумніви, чи варто витрачати час і гроші на чат-ботів? Проаналізуйте їхні переваги та завдання, які вони виконують ефективніше за реальних менеджерів, читайте статтю «‎Чат-боти: хайп або ефективний бізнес-інструмент».

Як створити чат-бот

Створення чат-ботів можна доручити команді програмістів, а можна спробувати впоратися з їх розробкою самостійно. На допомогу прийдуть безкоштовні онлайн-конструктори. Щоб у них розібратися, навички програмування не знадобляться — необхідно лишень прописати можливий сценарій питань та відповідей.

Онлайн-конструктори:

 • ChatBot — конструктор чат-ботів в LiveChat, Facebook, Slack і Chat Widget, де ви з легкістю і безкоштовно створите свого чат-бота, витративши не більше 10 хвилин;
 • Alfa.bot — ще одна безкоштовна платформа, що дозволяє створювати текстові або голосові боти, що працюють як на сайті, так і в месенджерах Facebook, Telegram та Viber;
 • Botkits — ще один, цього разу платний онлайн-конструктор (безкоштовні лише перші 7 днів), де при створенні ботів на сайтах і в Facebook, Telegram, Skype і Viber необхідно використовувати блок-схеми.

Як самостійно створити чат-бот в Telegram

Manybot.io чудова безкоштовна платформа, для роботи з якою не будуть потрібні навички програмування. Вона спеціалізується виключно на ботах в Telegram, які зможуть виконувати такі завдання:

 1. надсилати новини підписникам вашого каналу;
 2. створювати меню та свої команди;
 3. додавати форми замовлень і зворотного зв’язку;
 4. розміщувати пости з соціальних мереж та новинної стрічки автоматично.

Однак такі платформи заточені на створення найпростіших чат-ботів. Більш складні програми і програми з використанням штучного інтелекту зможуть розробити тільки досвідчені програмісти, у яких вже є свої напрацювання.

Певні, що бот — це те, що вам треба? Лишилося обрати: створити його самостійно або ж довірити спеціалістам. Jam Development спеціалізується на Telegram-ботах.

Ми створюємо автоматизованих помічників, які можуть працювати з APi (інтегруватися з сайтами), приймати оплати, забезпечувати бронювання послуг та багато іншого.